Історія


Науково-технічний виробничий кооператив «Добрий шлях» організований в 1990 році випускниками Київського політехнічного інституту (КПІ). Своїм ім'ям кооператив зобов'язаний назвою вулиці в м. Києві, на якій було проведено перші збори колективу.

До 1997 року основною діяльністю кооперативу був випуск електронних приладів для надлегких літальних апаратів (СЛА). За цей період були розроблені ряд електронних приладів: звуковий варіометр ACVA, прилад дельтапланериста Valt, комбінований прилад для СЛА SV-1001 (SUPERVALT). Прилади серії Valt мали близько 10 модифікацій від Valt-1 до Valt -17. Всього випущено цих виробів понад 500 шт. Деякі з них успішно експлуатуються до теперішнього часу.

З 1997 року акцент в науково-технічних розробках був поставлений на вироби для метеорології, екології, контролю мікроклімату в приміщеннях і лабораторіях, промисловій електроніці.

У 1998 році спільно з державним науково-технічним підприємством (ДНВП) «СПЕЦАВТОМАТИКА» на замовлення гідрометеорологічної служби України завершена розробка Цифрового вимірювача атмосферного тиску БАР, три дослідні зразки яких в цьому ж році успішно пройшов державні приймальні випробування (ДПІ) і вимірювач був внесений до Держреєстру засобів вимірювальної техніки України. В даний час більше 200 вимірювачів БАР експлуатуються на території України, в тому числі у всіх її великих аеропортах.

Для проведення перевірки вимірників БАР в місці їх установки в ініціативному порядку був розроблений інспекційний барометричний перевірочний комплект БАР-І. Більше 30 комплектів успішно експлуатуються в підрозділах гідрометслужби України з 2000 року.

У співпраці з Українським державним науково-виробничим центром стандартизації, метрології та сертифікації (нині - Укрметртестстандарт) були створені портативний 9-канальний калибратор ГРАДІЄНТ-2002 і вимірювач параметрів повітря «Атмосфера-1».

В рамках Європейського проекту за замовленням Київського державного університету для аналізу інфранизьких коливань атмосферного тиску в вимірювач «1-Атмосфера» був встановлений накопичувач інформації великого обсягу і розроблено програмне забезпечення для передачі інформації на комп'ютер. Нова версія вимірювача отримала назву «Атмосфера-1Р».

У 2004 році на базі вимірювача «Атмосфери-1» створена метеостанція «Атмосфера-1М», призначена в основному для вимірювань параметрів повітря в складі постів екологічного контролю на промислових підприємствах. Перший зразок метеостанції встановлений в м.Києві в складі автоматичного поста спостережень за станом атмосферного повітря "АТМОСФЕРА-10» (див. Розділ фотографії).

У 2005 році в розвиток теми вимірювань атмосферного тиску, на замовлення гідрометеорологічної служби України розроблений і виготовлений барометричний вимірювальний перевірочний комплекс «Стратосфера-1», який після повірки в ГГО ім. Воєйкова А.І. (м. Санкт-Петербург, Росія) став вихідним еталоном національної метеослужби. Комплекс «Стратосфера-1» обладнаний унікальною термодинамічною системою стабілізації тиску.

У 2006 році підприємство, повертаючись до свого «авіаційного» минулого, розробляє замовлення державного міжнародного аеропорту «Бориспіль» спеціалізований вимірювальний комплекс «Стратосфера-2», призначений для повірки авіаційного обладнання. Відмінною особливістю комплексу є наявність двох незалежних каналів відтворення абсолютного тиску в значно розширеному діапазоні тисків і термодинамічна система стабілізації тиску. Повірка комплексу забезпечується в Україні (з використанням комплексу «Стратосфера-1»).

В кінці 2006 року в тісній співпраці з ДНВП «СПЕЦАВТОМАТИКА», 5-завершена річна розробка мобільного метеорологічного комплексу ТРОПОСФЕРА. Метеокомплекс успішно витримав ДПІ і включений в Держреєстр засобів вимірювальної техніки України під номером У2383-08. Перші два дослідні зразки вироби передані замовнику - гідрометеослужби України. Оригінальними є принципи вимірювання відносної вологості повітря і параметрів вітру, а також, модульний дизайн метеокомплекса. Метеокомплекс ТРОПОСФЕРА - це максимальна точність вимірювань для робочих засобів вимірювань в автоматичному режимі.

У 2008 метеокомплекс ТРОПОСФЕРА проходить державні контрольні випробування вже в 8 виконаннях A, B, C, D, E, F, G, H. У 2009 році на метеокомплекс ТРОПОСФЕРА отриманий сертифікат типу аеродромного устаткування під номером АТ 4019 і перша партія метеокомплекс виконання «Н »встановлюються на вертолітних майданчиках стаціонарних газодобувних платформ ДАТ «Чорноморнафтогаз».

Новинкою 2009 року є розробка вимірювачів серії ТРИТОН з платиновими чутливими елементами. ТРИТОН-А - цифровий прецизійний вимірювач температури метеорологічного діапазону (± 0,01 ° С). ТРИТОН-В - 8 - канальний прецизійний вимірювач температури (± 0,02 ° С). Юстирування вимірників здійснюється з використанням реперних точок температури: ампули потрійний точки води і точки плавлення галію.

2011 р - Початок дослідної експлуатації метеокомплекса ТРОПОСФЕРА з резервним комплектом перетворювачів на Українській Антарктичній дослідницькій станції імені Академіка Вернадського.

У 2012 р успішно проходить державні контрольні випробування нове виконання метеокомплекса ТРОПОСФЕРА - «К», до складу якого входять контролер з комплектом датчиків для вимірювання температури ґрунту на глибинах 320, 240, 160, 120, 80, 40, 20, 15, 10, 5, 0 см ,

У 2013 році на хвостосховищі «Дніпровське» колишнього ВО «Придніпровський хімічний завод», м Дніпродзержинськ встановлений метеокомплекс ТРОПОСФЕРА виконання А2 (з додатковим контролем температури повітря на висотах 2 м і 10 м). Даний міжнародний проект реалізований для розвитку мережі спеціалізованих спостережень за забрудненням атмосферного повітря альфа-активними аерозолями за участю фахівців Українського гідрометеорологічного інституту, ТОВ «НВК Спецавтоматика», ДП «Бар'єр». Метеорологічні моделі надані фахівцями Шведського гідрометеорологічного інституту і партнерами центру «Екомонітор», м Київ.

У 2014 р за результатами чергових державних контрольних випробувань для всіх виконань метеокомплекс ТРОПОСФЕРА призначений міжповірочний інтервал - два роки. Для обгрунтування нового міжповірочного інтервалу були оброблені результати паралельних спостережень з 15 метеокомплексів ТРОПОСФЕРА, експлуатованих в системі гідрометеорологічної служби України з 2008 по 2014 роки.

У період з 2009 по 2014 р спільно з інститутом прецизійних вимірювань НДІ-160 реалізований великий проект з розгортання ІНФОРМАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ КЛІМАТ-КОНТРОЛЮ ЛАБОРАТОРІЙ в ДП «Укрметртестстандарт». До складу системи увійшло близько 100 вимірювачів «Атмосфера-1».

G Analytics
сайт создан компанией студии веб дизайна